Polskie przetargi

Są to oryginalne przetargi publikowane w UZP. Komentarze Magdy.

25153-Częstochowa- Zarząd Miasta Częstochowy -budowa urządzeń podczyszczających (najpierw podczyścimy potem oczyścimy, tylko nie wiadomo jeszcze co)

25646-Wałcz- Jednostka Wojskowa 1906 -dostawa peleryn kolor khaki bez omasztowania wg WWT211/MON (peleryna bez masztu? SKANDAL!!!)

25658-Gdańsk- Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych O/Północny -wyprodukowanie mieszanki piaskowo-solnej (bardzo skomplikowany proces, technologia prosto z zachodu)

25659-Gdańsk- Zakład Komunikacji Miejskiej -napawanie szyn (czy to ma cos wspólnego z napawania się np. widokiem)

26118-Warszawa- Fundacja Centrum Europejskie Natolin -całodobowa fizyczna ochrona obiektu i konwojowanie wartości pieniężnych (co oni tak się uparli na te wartości,. Najpierw sejf na wartości teraz konwój wartości)

26128-Rzeszów-Generalna dyrekcja Dróg Publicznych Oddział Wschodni Biuro w Rzeszowie-obsługa nośnika (gdyby napisali nocnika to więcej bym z tego wiedziała)

26405-Gliwice-Urząd Miejski-remont i renowacja zarurowanej części potoku (jak każde dziecko wie potoki dzielimy na zarurowane i niezarurowane)

27381-Szczecin-Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiej Akademii Medycznej-prowadzenie kuchni centralnej i kuchni mlecznej (oprócz tego mamy kuchnię mięsną, warzywną i wegetariańską, a każdą w innym miejscu)

27644-Gdynia-Urząd Morski-roboty podczyszczeniowe (po zakupieniu odpowiedniego urządzenia, patrz. 25153, należy znaleźć kogos kto się tym zajmie)

27650-Grajewo-Zarząd Gminy-wykonanie otworu rozpoznawczego (podpisano Hans Klos)

27784-Szczecin-Instytut Morski w Gdańsku, Oddział w Szczecinie-zakup i przystosowanie obiektu (jak widać obiekt jest niezidentyfikowany. Po polsku NOL z angielska UFO)

28011-Częstochowa-Zarząd Miasta Częstochowy-przebudowa budynku rezerwatu archeologicznego (wczesny Mieszko już się opatrzył, pora na budynek z czasów Chrobrego)

28417-Dębno-Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.-budowa dwukomorowego piaskownika z kapaczem tłuszczu (jeżeli jest to tłuszcz jadalny to problem głodu w Afryce mięlibyśmy rozwiązany, jeżeli zaś niejadalny to jutro kupię pustynię Błędowską i robię konkurencje Orlenowi)

28470-Pilzno-Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Sebastiana Petrycego-wykonanie stanu zerowego sali sportowej (nic nie zrobić i zgarnąć szmalec toż to bajka)

28860-Szczecin-Wojewoda Zachodniopomorski-budowa dwóch garaży do kontroli specjalnej (a ja naiwna zawsze myślałam ze garaże służą do trzymania samochodów)

28937-Wrocław-Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dziecięcy Szpital Kliniczny-wykonanie zabiegów sanitarnych i utrzymanie czystości (jak widać zabiegi sanitarne i czystość nie muszą iść w parze)

29620-Poznań-Centrum Kultury ZAMEK-dostawa opraw i źródeł światła (mile widziane będą robaczki świętojańskie w klatce)

30453-Wrocław-Zarząd Dróg i Komunikacji Wydział Komunikacji Zbiorowej-dostarczenie i wytworzenie biletów, abonamentów, druków (do tej pory wydawało mi się ze to się drukuje a nie wytwarza)

30466-Kraków-Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej-nadzór inwestycyjny nad realizacją inwestycji (masło maślane z maślanką)

30812-Gdynia-Jednostka Wojskowa Nr 5397-dostawa zastawy stołowa porcelanowa (wojsko jadać na najlepsza chińska porcelana, ale NATO do czegoś zobowiązuje.

30813-Gdynia-Jednostka Wojskowa Nr 5397-sprzęt gastronomiczny (a co z tym sprzętem, to sami się domyślcie)

31574-Nowy Duninów-Zarząd Gminy-modernizacja rowów odpływających (Po co je modernizować. Wystarczy powiedzieć “good bay”)

31679-Warszawa-Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej-szycie wstęg orderowych (ileż nam się odznaczeń szykuje ho, ho)

32681-Chełm-Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Chełmie-usuwanie skutków przełomów lekkich i średnich na drodze (po co usuwać. Turyści płacą za spływ przełomem Dunajca to i zapłacą za jazdę przełomami drogi. A może by to na winiety udostępnić)

33148-Kraków-Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie-remont baraku Miasteczka Studenckiego (biedni studenci teraz im przyjdzie zmienić standard mieszkania, ze złego na beznadziejny)

34927-Warszawa-Departament Zaopatrywania Sił Zbrojnych-dostawa uniwersalnej maszyny inżynieryjnej (takiej która nie tylko wszystko zaprojektuje ale także i zbuduje)

36614-Warszawa-Polski Związek Piłki Siatkowej-dostawa zestawów do gry w minisiatkówkę (boisk brak a zawodników trzeba jakoś szkolić)

37755-Wrocław-Urząd Celny-konwój wartości pieniężnych, całodobowa ochrona oraz sprzątanie pomieszczeń (to samo ogłoszenie w gazecie: “Sprzątaczki z czarnym pasem i pozwoleniem na broń, zatrudnię od zaraz)

38082-Rumia-Jednostka Wojskowa 1903 w Dębogórzu-modernizacja stanowiska nalewaków (mieści się ono obok stanowiska olewaków)

38421-Imielno-Urząd Gminy-wodociąg rozbiorczy (inaczej powódź)

41536-Kielce-Akademia Świętokrzyska im. Jana Kochanowskiego-zakup mieszkań dwupoziomowych (ach ta nasza biedna oświata, uczelnie tylko na takie stać).

42334-Gdańsk-Wojewoda Pomorski-likwidacja mogilników (będzie miejsce na nowe)

42337-Katowice-Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego-prace związanie z utrzymaniem informacji komunikacyjnej (ani chybi chodzi im o gońca. Praca jest? Jest. Utrzymanie informacji, inaczej przesyłki jest? Jest. Komunikacja jest? Jest, czasami rower, czasami nogi.)

42356-Warszawa-Ministerstwo Spraw Zagranicznych-opracowanie koncepcji oraz wykonanie pakietu multimedialnego (na co? A na wszystko jedno.)

42570-Nowy Żmigród-Zarząd Gminy-roboty ziemne i ściany podziemia przy budowie szkoły (teraz ucznia zamiast na dywanik to będą wysyłać do lochu)

43029-Gdynia-Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni-wynajem i serwisowanie toalet (całodobowa obsługa, spłukiwanie non stop)

43039-Kraków-Szpital Uniwersytecki w Krakowie-kierowanie ruchem z centrali telefonicznej w kierunku operatora publicznego (najlepszy byłby policjant drogówki )

43050-Wrocław-Kompleksowa Obsługa Osiedla K.O.O. Sp. z o.o.-zagospodarowanie wnętrza blokowego (zaczęłabym od umieszczenia tam mieszkań no i może jakiejś klatki schodowej)

43352-Warszawa-Centralny Instytut Ochrony Pracy-dostarczenie generatora mgły oleju parafinowego (i wszystkim prezesom, nie płacącym pensji, po oczach, po oczach.)

 43379-Nowa Sól-Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej-dostawa nici i ostrzy chirurgicznych oraz naboi gazowych (jak pacjent zacznie uciekać to się go fachowo odstrzeli)

43423-Siedlce-Zarząd Miasta-codzienne opróżnianie śmietniczek (wysoko kwalifikowane sprzątaczki nie zajmują się tak przyziemnymi problemami)

48639-Kraków-Miasto Kraków, Urząd Miasta Krakowa-obsługa urządzeń kserograficznych (konieczne 5 letnie doświadczenie i wyższe wykształcenie)

49351-Świdnica-Zarząd Dróg Powiatowych-odbudowa ustroju niosącego mostu (nie podobał nam się komunizm, nie podoba demokracja może ten ustrój przypadnie nam Polakom do gustu.)

49729-Warszawa-Urząd Regulacji Telekomunikacji-dostawa odbiorników EB 200 (ja chętnie poodbieram, może być także Okocim lub Żywiec)

50074-Warszawa-Park Kultury w Powsinie-wybudowanie nowego szaletu publicznego (Nigdy dość ostrożności, są tacy którzy od razu budują stare. Niemożliwe?......... A Warszawa?)

51815-Warszawa-Ministerstwo Zdrowia - Departament Organizacji Ochrony Zdrowia-zapobieganie chorobom układu ruchu (polecam bezruch. .......I co wygrałam?)

51817-Warszawa-Ministerstwo Zdrowia - Departament Organizacji Ochrony Zdrowia-zapobieganie alergii zawodowej (AAAAAAAA! to stąd wzięło się 20% bezrobocie)

51821-Warszawa-Ministerstwo Zdrowia - Departament Organizacji Ochrony Zdrowia-zapobieganie alergii zawodowej rolników (i już wiemy dlaczego wolą blokować drogi. Ze względów zdrowotnych, tylko ze względów zdrowotnych)

51832-Kraków-Małopolski Urząd Wojewódzki-obsługa telefonów komórkowych (panowie radni wystarczy uruchomić automatyczną sekretarkę)

52153-Gdynia-Dowództwo Marynarki Wojennej - Logistyka Oddział Służby Uzbrojenia-dostawa i montaż urządzenia odzewowego ( - stój kto idzie? 

- Tu urządzenie odzewowe Marynarki Wojennej)

52846-Piaseczno-Urząd Gminy-wykonanie usług pogrzebowych i murarsko-pogrzebowych (z jednej strony Pruszków z drugiej Wołomin, czy to chodzi o nóżki w beton?)

55487- Warszawa Rembertów-Jednostka Wojskowa 3090 Warszawa Rembertów-dostawa koncentratów II danie-kubek bieżące spożycie (no tak, oficerzy to porcelana,patrz.30812, a zwykły szeregowy to żarcie z torebek i kubek na deser)

59288-Warszawa-DHV Polska Sp. z o.o.-dostawa, montaż i rozruch urządzeń (Jeżeli kryterium ma być cena, to ja proponuję “mop” na kiju)

Na zakończenie przetargi do których mam jeden wspólny komentarz.

60367-Kraków-Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie-wykonanie projektu wykonawczego

38083-Rumia-Jednostka Wojskowa 1903 w Dębogórzu-wykonanie instalacji ogromowej

26112-Wrocław-Jednostka Wojskowa 1946-dostawy sprzętu powszechnego użytku służby żywnościowej

51809-Wejherowo-Urząd Miejski-dostawa i montaż otworowej stolarki

42990-Kraków-Miasto Kraków, Urząd Miasta Krakowa-nabycie przez Miasto Kraków prawa wielokrotnego kierowania osób wytypowanych przez siebie do zawarci

36571-Poznań-Instytut Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk-wykonanie opłotowania

31497-Białystok-Zakład Obsługi Komunikacji Miejskiej-wykonanie i posadowienie wiat przystankowych

31505-Bydgoszcz-Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej-roboty utrzymaniowe na obiektach mostowych

(“by język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa”. Strach co w tych głowach siedzi)

Olsztyn- Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie - dostawa domków letniskowych 
(Ciekawe czy planują w nich letnie wykłady dla studentów )

Poznań- Jednostka Wojskowa Nr 1156 - dostawa artykułów spożywczych i alkoholi 
(co tam czołgi, karabiny, ważne by było co wypić)

Skierniewice- Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa - dostawa biletów lotniczych 
(??? Nie szybciej byłoby zadzwonić do LOT- u)

Wałcz- Jednostka Wojskowa 1906 - dostawa szelek

Nowe Miasto n. Pilicą- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - przewóz osób i materiałów
biologicznych (ciekawe co jest tym materiałem biologicznym, może teściowa?)

Gdańsk - Oliwa- Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych Oddział Północny Wydział Mostów - bieżące utrzymanie obiektów mostowych (odtąd będę musiała mówić “obiekt mostowy Lajkonik)

Głogów- Głogowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - leasing odzieży roboczej 
(proponuję także leasing na obuwie, bieliznę itp. Najlepiej by miał “0” oprocentowanie i termin spłaty 4 lata bez obowiązku wykupienia przedmiotu leasingu. Zresztą kto byłby na tyle głupi by wykupywać te szmaty).

65- Wrocław- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny - żywienie na bazie szpitalnej kuchni 
(czy nie prościej było by zatrudnić kucharza).

10968- Nowa Sól- Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej - przywrócenie do stanu pierwotnego nawierzchni ulicy po remoncie (najpierw wyremontowano ulicę, by potem stwierdzić że z dziurami prezentowała się dużo lepiej)

11021- Piotrków Tryb.- Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika - dostawa produktów higieny osobistej 
(czyli dostawa brudnej wody, zużytych ręczników itp. Czego to ludzie nie chcą kupić)

11051- Tychy- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 1 im. prof. Józefa Gasińskiego - dzierżawa prosektorium 
(nie ma to jak własne prosektorium)

14062- Warszawa- Tramwaje Warszawskie Zakład Budżetowy m. st. Warszawy - dostawa naturalnej wody źródlanej 
(ciekawe jak wygląda sztuczna woda źródlana)

13610- Bydgoszcz- Regionalne Centrum Onkologii - Szpital im. prof. Franciszka Łukaszczyka - modernizacja stacji łóżek (Ciekawe czy jest stacja krzeseł)

13646- Lwówek Śląski- Regionalny Zarzad Melioracji i Urządzeń Wodnych - odbudowa potoku
(potoki często się burzą zwłaszcza w czasie wiosennych roztopów)

12820- Warszawa- PKP S.A. Dyrekcja Infrastruktury Kolejowej - usuwanie kolizji torów 
(widać nie tylko pociągi się zderzają)

12856- Gdańsk- Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku - wykonanie elementów uspokojenia ruchu samochodowego 
(najlepszym elementem jest korek uliczny, tani i łatwy do zrobienia)

12976- Koszalin- Szpital Wojewódzki - dostawa krwi ludzkiej 
(podpisano Drakula)

12181- Przemyśl- Wojewódzki Szpital - przyznanie bonów towarowych 
(czemu tak skromnie, nie lepiej by było ogłosić przetarg na przyznanie samochodów, mieszkań itp.)

11863- Gorzów Wlkp.- Sąd Rejonowy - usługa w zakresie parkowania i przechowywania samochodów
(świetnie się do tego nadaje parking w TESCO. Tylko nie wiem czy do Krakowa nie mieliby za daleko)

11398- Pruszków- Zarząd Miasta - przebudowa mostka 
(posadzenie drzewek, uregulowanie rzeczki, zbudowanie domku... Czyż to nie jest słodkie)

11416- Tarnowo Podgórne- Zarząd Gminy Tarnowo Podgórne - budowa kwatery na składowisku odpadów 
(nie ma to jak kwatera na śmieciach, zwłaszcza na własnych śmieciach)

14362- Warszawa - Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych - wykonanie instalacji wody o wysokiej jakości
(A po polskiemu i logicznie?)

14483- Warszawa - Rembertów- Jednostka Wojskowa 3090 Warszawa - Rembertów - dostawa wojskowej benzyny silnikowej bezołowiowej 
(ciekawe na czym polega wojskowość tego paliwa , chyba ma więcej promili)

14532- Wrocław- Jednostka Wojskowa 1946 - dostawy przypraw do zup w płynie 
(w żadnym wypadku nie mogą to być przyprawy do zup z proszku. Mam tylko jedno pytanie jak rozpuścimy zupę z proszku to jak mamy ją traktować)

14427- Polkowice- Zarząd Gminy Polkowice - wykonanie centrum piknikowe 
(komentarz niżej)

14509- Łóddź- Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" Samodzielna Sekcja Zamówień Publicznych 
-  dostawa środków czystościowych (jakbym czytała “humor z zeszytów”)

15122- Szczecin- Specjalistyczny Szpital im. prof. Alfreda Sokołowskiego - wykonanie komunikacji pionowej na bazie dźwigu szpitalnego.

7960-Słupsk-Rejonowy Zarząd Inwestycji - rewitalizacja (specjalnie poszukałam w encyklopedii. REWITALIZACJA [łac.], med. przywrócenie ludziom starym sprawności fiz., sił witalnych. Ale co do tego ma Zarząd Inwestycji to nie mam bladego pojęcia)

18292-Legnica-Zarząd Miasta Legnicy - Wydział Inwestycji Miejskich - II etap - wykonanie nawierzchnia syntetyczna na boisku (polski trudna język)

18336-Warszawa-Krajowa Federacja "Sportu dla Wszystkich"  - dostawa kompletów sprzętu uniwersalnego do wykorzystania na sali gimnastycznej i w terenie otwartym (dużo słów, mało informacji)

18376-Chełm-Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej  -wykonanie usług transportu sanitarnego i gospodarczego (proszę załadować garnki, talerze i tego chorego co tam z boku leży)

18404-Sosnowiec-Samodzielny Publiczny Zespól Zakładów Opieki Zdrowotnej "Zagórze" - wykonanie kompleksowej obsługi w zakresie żywienia pacjentów z uwzględnieniem kuchni szpitalnej (kucharza wam trzeba a nie jakiejś firmy)

18629-Nisko-Zarząd Miasta i Gminy -budowa sali gimnastycznej z łącznikiem (mam pytanie czy może to być francuski łącznik)

18666-Wińsko-Zarząd Gminy -budowa łącznika wraz z adaptacją na sale lekcyjne (czyli najpierw budujemy łącznik by potem go zaadoptować na sale lekcyjne. Teraz się nie dziwię że nie starcza pieniędzy na pensje nauczycielskie)

18694-Kutno-Dyrekcja Inwestycji w Kutnie działająca w imieniu i na rzecz Starostwa Powiatowego w Sierpcu 52/52_8694-dostawa urządzeń do wyposażenia kuchni i pomieszczenia hydromasażu (przecież wiadomo każde starostwo ma swój hydromasaż. Znajduje się ono w pobliżu sauny)

18760-Kraków-P.P.U.P.Poczta Polska Dyrekcja Okręgu Poczty -dostawa i montaż urządzeń do przechowywania wartości (a mnie się do tej pory wydawało że wartość jest pojęciem niematerialnym)

17609-Grudziądz-Jednostka Wojskowa 1123 -dostawa granulatu ziemniaczanego specjalnego i kostki ziemniaczanej specjalnej (dla wojska wszystko musi być specjalne)

17612-Grudziądz-Jednostka Wojskowa 1123 -dostawa fasoli białej jednolitej i fasoli białej piękny Jaś (nie ma to jak wojsko wykarmione pięknym Jasiem)

17650-Góra Kalwaria-Jednostka Wojskowa nr 4829 -pranie wodne przedmiotów zaopatrzenia mundurowego (pranie mundurów to takie trywialne ale przedmioty zaopatrzenia mundurowego to brzmi dumnie)

19405-Wrocław-Jednostka Wojskowa -dostawa sprzętu kulturalno-oświatowego (kocham wojskowe przetargi, albo są do bólu dokładne, albo nic z nich nie wynika)

19747-Wieluń-Zarząd Miejski  -wyeksponowanie cokołu wieży (najlepiej go wyeksponuje półnaga hostessa)

19786-Katowice-Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 7 Górnośląskie Centrum Medyczne Śląskiej Akademii -dostawa stentów do naczyń wieńcowych montowanych na balonie (czyżby lekarze znów chcieli nas zrobić w balona)

19829-Płock-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej -udzielenie schronienia i noclegu (biedna pomoc społeczna zamiast udzielać schronienia to szuka schronienia, pewnie się chowa przed bezdomnymi)

20121-Radom-Zakład Budżetowy - Cmentarz Komunalny-wykonanie grobów murowanych na cmentarzu komunalnym (ciekawe dla kogo mają być te groby bo chyba nie dla szarych obywateli)

20168- Warszawa Rembertów-Jednostka Wojskowa 3090 Warszawa Rembertów - dostawa spirytusu rektyfikowanego zwykłego (czyżby wódeczka już się skończyła)

20169- Warszawa Rembertów-Jednostka Wojskowa 3090 Warszawa Rembertów -dostawa smaru do wysoko obciążonych skojarzeń trących (miałam różne skojarzenia, ale nigdy nie były one wysoko obciążone i tnące)

20178-Grudziądz-Jednostka Wojskowa -dostawa pudełek i kubków

20179-Grudziądz-Jednostka Wojskowa -dostawa szczoteczek i mazaków (chłopcy jak umyją ząbki będą mieli jeszcze godzinkę na pobawienie się mazakami)

20231-Stargard Szczeciński-Spółdzielnia Mieszkaniowa -podział lub scalenie nieruchomości w zasobach spółdzielni (dzielić, scalać co za różnica , byleby był ruch w interesie)

20500-Choroszcz-Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr Stanisława Deresza 57/57_0500-dostawa energii cieplnej (w Choroszczy Elektrocieplowni musi być jak psów)

20891-Koszalin-Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.-dostawa samochodowej myjni pojemników na odpady komunalne (zawsze mi się wydawało że myjnia samochodowa jak sama nazwa wskazuje służy do mycia samochodów, ale jak widać niekoniecznie)

20915-Warszawa-Biuro Zarządu Miasta Stołecznego Warszawy -publikacje ogłoszeń ramowych i nekrologów (widać że w biurze zarządu przewidują dużo zejść śmiertelnych. Teraz już wiem dla kogo potrzebne są te grobowce)

20959-Skaryszew-Zarząd Miasta i Gminy -wykonanie usługi agenta emisji obligacji komunalnych (nie ma to jak emisja z Agentem)

21303-Poznań-Miasto Poznań, Biuro Zamówień Publicznych - dostawa upominków (za komuny to się dyskretniej odbywało, pod stoliczkiem, z ręki do ręki)

21340-Turek-Urząd Miejski -opróżnianie koszy na śmieci (wysoko kwalifikowana sprzątaczka takimi przyziemnymi i brudnymi sprawami nie będzie się zajmowała)

21778-Kielce-Wojewódzki Ośrodek Informatyki Terenowy Bank Danych - wybór podmiotu obsługującego umowę (lepiej się cudzymi rękami wysłużyć)

21810-Kleszczów-Zarząd Gminy 60/60_1810-organizacja wypoczynku letniego w Grecji (nie podejrzewam by był to wyjazd dla dzieci z domu dziecka)

22089-Olsztyn-Ośrodek Sportu i Rekreacji wykonanie uszczelnienia części trybuny głównej oraz likwidacja wejścia dla zawodników (po co zawodnicy, tylko przeszkadzają podczas bijatyki)

22139- Warszawa Rembertów-Jednostka Wojskowa 3090 Warszawa Rembertów -dostawa szalokominiarek (czyżby jakiś napadzik na bank )

22140- Warszawa Rembertów-Jednostka Wojskowa 3090 Warszawa Rembertów -dostawa kurtek pracownika ochrony (jak widać wojska muszą pilnować ochroniarze)

22173-Wałcz-Jednostka Wojskowa Nr 1906 -dostawa maszyn do mycia naczyń (słowo zmywarka jest w kręgach wojskowych nie znane)

22422-Dobre-Zarząd Gminy  -budowa zaplecza garażowego dla środków transportowych (jak powszechnie wiadomo garaże nie koniecznie są budowane dla środków transportowych)

22559-Tarnów-Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza SP ZOZ -dostawa wiertarki (jeden z najpoważniejszych przetargów o jakim słyszałam)

22566-Zielona Góra-Politechnika Zielonogórska  -dostawa z montażem domków letniskowych (są niezbędne do przeprowadzania wakacyjnych korepetycji dla studentek)

22941-Warszawa-Biuro Inwestycji i Zamówień Publicznych Głównego Urzędu Statystycznego -dostawa 400 tys. sztuk długopisów (przepraszam to ile wy w tym biurze osób zatrudniacie)

22942-Warszawa-Biuro Inwestycji i Zamówień Publicznych Głównego Urzędu Statystycznego  - dostawa 300 tys. sztuk korektorów taśmowych (teraz już jestem poważnie zaniepokojona, bo jak spokojnie na osobę może przypadać więcej niż jeden długopis to po co komuś dwa korektory.

Zebrane i skomentowane przez Magdę Gil <Magdalena.Gil@interia.pl>
Dalsza publikacja wyłącznie za zgodą autorki.

|